0

Søg

Gratis fragt over 500,-  Levering 1-2 hverdage  14 dages returret
stenstroms logo original

Stenströms Cape Sort

DKK 1.899,00

Stenstrøms Cape. Sort Cape i merinould med 6 ikoniske guldknapper og rund hals.

Lagerstatus: På lager - Levering 1-2 hverdage
Køb denne vare nu
Varenummer471234-6151-600
  • Materiale: 100% merinould
  • Brand: Stenströms

Brand

Stenströms

Stenströms

Alle Stenströms beklædningsgenstande er en hyldest til integriteten og viden fra skrædderen August Stenström. Hver dag dedikerer de sig til at leve op til hans kompromisløse standarder for kvalitet. For at gøre det bruger Stenströms kun verdens fineste stoffer, og hver detalje i designet formes til perfektion. Innovativ skræddersyning kombineret med klassiske snit og nye ideer giver Stenströms det bæredygtige resultat, de stræber efter: beklædningsgenstande, der tåler både tid og brug samt svingende trends. Stenströms mener, ​​at denne akkumulerede historie med ekspertise bringer os ind i fremtiden. Tidsløs mode i de næste 120 år.
stenstroms logo original
Størrelse

, , , , , ,

Farve

Sort

Stenströms størrelsesguide

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål.

Telefon: +45 98 12 20 50

E-mail: [email protected]

 

Stenströms størrelsesguide
A - størrelse3436384042444648
B - Bryst96100104108113118123128
C - Talje84889296101106111116
D - Bund100104108112117122127132
E - Ryglængde6768697071727374
F - Ærmelængde8081828384,12585,2585,87586,5



    Tilbage til toppen
    Varen blev tilføjet til din indkøbskurv